Zoo York Crackerjack Skateboard Completo
This board offers great value for money and can be used for all styles of skateboarding. Having a double kicktail is key if you are on a mission to master all skateboarding tricks.
- Strong 7-ply hard rock maple deck
- Comes with standard kingpin trucks
- Street-oriented wheels with a diameter of 52 mm
- Hard wheels with a durometer of 99A
- Hard bushings with a durometer of 88A
- The deck will come in the same color as seen in the pictures
- Maximum rider weight: 90kg
Notice: Before use, check that all parts are properly tightened.
| Ancho de la base: | 7.75″ (19.7cm), 8″ (20.3cm), 8.25″ (21cm) |
| Longitud de la base: | 31.5″ (80cm), 31.8″ (80.8cm) |
| Distancia entre ejes: | 13.875″ (35.2cm), 14″ (35.6cm), 14.25″ (36.2cm) |
| Material de la tabla: | Arce, 7-capas |
| Caraterísticas de la base: | Doble kicktail |
| Diámetro de las ruedas: | 52mm |
| Achura de las ruedas: | 32mm |
| Dureza de las ruedas: | 99A |
| Material de las ruedas: | PU fundido |
| Precisión de rodamientos: | ABEC-7 |
| Colores de la base: | Colors Fijos |
| Cóncavo: | Medio |
| Tipo de eje: | Standard kingpin, Suspensión estándar |
| Amortiguación: | 88A |
| Lija: | Pre-gripped |
| Peso máximo del usuario: | 90 kg |
| Diseño | Negro, Blanco, Wall Street |
|---|---|
| Talla | 7.75", 8", 8.25" |












Valoraciones
No hay valoraciones aún.