Verb Reverb Skateboard Completo
El precio original era: 79,95 €.51,95 €El precio actual es: 51,95 €.
This board will be great for riders starting out on their skateboarding adventure. Having a double kicktail is key if you are on a mission to master all skateboarding tricks.
- Strong 7-ply hard rock maple deck
- Comes with standard kingpin trucks
- Street-oriented wheels with a diameter of 52 mm
- Hard wheels with a durometer of 99A
- Maximum rider weight: 80kg
Notice: Before use, check that all parts are properly tightened.
| Ancho de la base: | 7.5″ (19cm), 7.75″ (19.7cm), 8″ (20.3cm) |
| Longitud de la base: | 31″ (78.7cm), 31.7″ (80.5cm), 32″ (81.3cm) |
| Distancia entre ejes: | 13.5″ (34.3cm), 13.875″ (35.2cm), 14″ (35.6cm) |
| Material de la tabla: | Arce, 7-capas |
| Caraterísticas de la base: | Doble kicktail |
| Diámetro de las ruedas: | 52mm |
| Dureza de las ruedas: | 99A |
| Material de las ruedas: | PU fundido, SHR |
| Precisión de rodamientos: | ABEC-7 |
| Tipo de eje: | Standard kingpin, Suspensión estándar |
| Lija: | Pre-gripped |
| Peso máximo del usuario: | 80 kg |
| Color | Negro, Blanco |
|---|---|
| Talla | 7.75", 8" |










Valoraciones
No hay valoraciones aún.